• Úvod
  • Nejčastější otázky

Nejčastější dotazy

K čemu složí web cesiposvete.cz?

Portál www.cesiposvete.cz je webová stránka umožňující propagaci služeb, které poskytují Češi a Slováci žijící v zahraničí. Za služby se považuje ubytování, průvodcovství, doprava, organizované výlety, sportovní aktivity a další služby (např. poznávací dovolenou, kurz jógy, dobrovolničení, zprostředkování pracovního povolení atd.). Pro návštěvníky stránek slouží web jako katalog Čechů a Slováků žijících v zahraničí, které mohou návštěvníci prostřednictvím webu kontaktovat mají-li zájem o jejich služby. 

Jak mohu vložit svoji nabídku?

K tomu, abyste mohli vkládat svoje nabídky služeb, je nutné se nejprve registrovat/přihlásit. Registrujete/přihlásíte se jednoduše přes facebook nebo e-mail. V pravém horním rohu rozbalíte nabídku, kde naleznete tlačítka "můj profil", "vložit inzerát", "moje inzeráty" a "odhlásit". Nejprve si vyplníte svůj profil a vložíte kontakty. Poté můžete pomocí tlačítka "vložit inzerát" nahrát na web to, co nabízíte. Na vložení své nabídky služeb (inzerátu) musíte mít dostatečný kredit. Do 30.11.2021 žádný kredit nepotřebujete. Propagace formou inzerátu je zcela zdarma. Stačí se pouze zaregistrovat a vložit inzerát. Ostatní nechte na nás.

Je důležité vyplnit si profil, nestačí pouze vložit inzerát?

Profil slouží především jako vaše prezentace. Můžete tak oslovit zákazníky/návštěvníky už tím, kdo jste, jaké máte zkušenosti a co a proč děláte. Důležité je si doplnit do profilu kontakty na svoje stránky, facebook, instagram a další. Doporučeno je také připojit fotografii.

Co je to kredit a jak ho dobiji?

Kredit je platící jednotka. Potřebujete ho, abyste mohli vkládat inzeráty. Dobijete ho prostřednictvím platební brány po přihlášení ve vašem profilu nebo převodem na účet 207948536/0600. Jako variabilní symbol slouží vaše unikátní číslo. 1kredit = 1 Kč. Nejnižší částka pro dobití je 300 Kč. Pokud vás nebaví se každý měsíc starat o inzerát, zakupte si náš výhodný balíček s platností kreditu jeden rok za 1700 Kč a my se vám o inzerát postaráme.

Kolik stojí inzerát/vložení mojí služby na web?

Cena jednoho inzerátu/vložení vaší služby na web je 150 Kč (150 kreditů) na 30 dní. Před koncem platnosti inzerátů přijde uživateli upozornění. Inzeráty se archivují, tzn., že po skončení platnosti inzerátu, inzerát lze opět obnovit. Částka 150 Kč odpovídá 5 Kč/den za propagaci vaší služby. Do 30.11.2021 jsme pro vás připravili akci na podporu cestovního ruchu, tudíž propagace formou inzerátu je zcela zdarma. Stačí se pouze zaregistrovat a vložit inzerát. Ostatní nechte na nás.

Kolik mohu vložit inzerátu/služeb za měsíc?

Počet inzerátu není omezen. Můžete využít více kategorií za 30 dní, pokud poskytujete více služeb (např. ubytování, dopravu, výlety atd.) v příp., že na to máte dostatečný kredit.

Jak by měl vypadat inzerát?

V inzerátu je třeba uvést popis toho, co nabízíte, kde (alespoň oblast), pro koho je služba ideální, odkaz na své stránky, facebook či jiný kontakt. Doporučeno je také uvést přibližné cenové rozpětí, připojit fotografie a v textu použít klíčová slova pro lepší vyhledávání. Důležité je inzerát zařadit do příslušné kategorie, země a světadílu. Můžete také zaškrtnout, čeho se inzerát týká – hory, moře, památky…V sekci "moje inzeráty" můžete inzerát de/aktivovat, editovat, upravit či nahrát další fotografie nebo inzerát smazat. V případě, že je inzerát aktivní, již se vám za něj odečetl kredit. Inzerát se stává aktivní hned, jak kliknete na tlačítko "vložit inzerát".  

Co když chybí v nabídce země, do které chci inzerát/službu zařadit?

Zemi jednoduše dopíšete a vyberete příslušný světadíl, kam země patří.  

Co je to kategorie?

Kategorie je druh služby, který je nejčastěji turisty v zahraničí vyhledáván. Na tomto webu můžete svou službu zařadit do jedné z pěti kategorií: ubytování, průvodci a řidiči, výlety, sportovní aktivity a ostatní.

Co mohu vložit do kategorie „ostatní“?

Do kategorie „ostatní“ můžete vložit služby, jako jsou např. poznávací dovolenou, kurz jógy, dobrovolničení, vyřízení víza nebo pracovního povolení apod. Jinými slovy, můžete tam vložit služby související s cestovním ruchem, které v zahraničí poskytujete, a které se do zbylých kategorií nehodí.

Kde všude bude viditelný můj inzerát/moje služba?

Inzerát/služba bude viditelná na webových stránkách cesiposvete.cz v příslušné kategorii a světadílu. Samozřejmostí je zobrazování inzerátu/služby přes odkaz na facebooku cesiposvete.cz a jejich příp. propagace (sdílení) do dalších skupin souvisejících s cestováním. Vaše služby budou umístěny také na instagramu.

Mohou mi zákazníci/návštěvníci udělit hodnocení?

Ano, mohou. Nicméně udělení hodnocení je dobrovolné a závisí na rozhodnutí zákazníků/návštěvníků. Samozřejmostí je udělování hodnocení až po absolvování vámi poskytované služby. Udělit hodnocení je možné pouze prostřednictvím přihlášení přes facebook.

Co je to blog a můžu na něj umístit článek?

Blog slouží jako magazín o cestování a doplňková služba pro prezentaci inzerentů. Umístit na něj lze články související s cestováním a inzercí (např. tipy a rady, co vidět v dané zemi atd.). Blog je možné využít i pro komerční účely. O obsahu na blogu rozhoduje provozovatel. Možnosti spolupráce a nabídky placených článků lze zasílat na e-mail info@cesiposvete.cz nebo kontaktovat portál prostřednictvím formuláře zde. 

Jaká je cena za umístění článku na blog?

Cena se odvíjí od typu článku a doplňkových služeb, tím je myšleno např. nalezení vhodných fotografií a jiné úpravy. Základní cena za umístění článku na blog je 500 Kč. V této ceně je korektura, stylistická úprava a sdílení na facebooku cesiposvete.cz. Článek je na blogu umístěný doživotně. Článek umístěn na blog musí být originální, tzn. neokopírovaný/jedinečný k čemuž se zavazuje autor článku. K článku je možné připojit váš web, facebook, instagram či jiné odkazy.

Mohu s vámi spolupracovat i jinak?

Ano. Napište nám e-mail s návrhem spolupráce na adresu info@cesiposvete.cz nebo využijte kontaktní formulář zde a my se vám ozveme.