Detail služby

Aktivní dovolená na Madeiře s českou průvodkyní

Portugalský ostrov Madeira umí okouzlit každého cestovatele a milovníky přirody. Horská krajina podobná Novému Zélandu zajistí báječné treky, vycházky podél levád jsou lokální samozřejmostí a koupání ve skalních jezírkách také. Perla atlantického oceánu nabízí dobrodružství, kde stále je na co se dívat a co podnikat! Nechte se unášet barevností slunečného ostrova a madeirské přírody.
 

Příklad cesty:

Den 1.
Příletový den. Transport z letiště na ubytování do městečka Funchal. Přivítání a společné seznámení.

Den 2.
Po klidném ránu a snídani vyrazíme na pěší obhlídku města Funchal – projdeme se malebnými uličkami a nasajeme místní atmosféru. Čeká nás vycházka kolem pevnosti Palacio de Sao Lourenco z 16. století, katedrály , zastavíme se v nejstarší stáčírně vína na ostrově a na závěr dne pokoupíme na tržnici Mercado dos Lavradores nabízející exotické ovoce všeho druhu, květiny a ručně vyráběné suvenýry patřící ke zdejší barevné kultuře.

Den 3.
Po snídani nás čeká celodenní výlet po východní části ostrova
. Vydáme se na trekový výlet po nejvýchodnějším cípu ostrova – Sao Lourenco. Toto místo patří k nejvíce divokým na ostrově, skály, moře a slunce zde vytvářejí dramatickou přírodní scenérii. Tento poloostrov zůstává na mnoha místech divoký a my si ho projdeme celý. Tento trek je nenáročný, zvládne jej každý turista a káva v oáze je lákavou motivací pro každého. V druhé polovině dne se zastavíme na vyhlídce u sochy Krista na mysu Ponta do Garajau. Den zakončíme koupáním na malé blízké kamenité pláži Reis Magos.

Den 4.
Po snídani následuje den slunění, volna a relaxace, určený pro zážitkové koupání v madeirském stylu – koupání ve skalách v oceánu. Přírodní jezírka jsou typickým místem, které musíte vidět a zažít! Zájemcům je možné zařídit výlet do údolí jeptišek, plavbu za velrybami či trekový výlet po levádách.

Den 5.
Pátý den strávíme poznáváním západního pobřeží ostrova.
 Po snídani se vydáme směrem k rybářské vesnici Câmara de Lobos, která se nachází 5 kilometrů od Funchalu a je pojmenována po Tuleních středomořských. Tuto malebnou vesnici si oblíbil i Winston Churchill při zkrášlování místních budov. Zájemci zcela jistě ochutnají typickou „ponchu“, což je nápoj z čerstvé citronové a pomerančové šťávy, medu a likéru z cukrové třtiny, podávanou ve všech restauracích a tavernách. Dále budeme pokračovat na evropsky nejvyšší mořský útes Cabo Girão (589m. n. m.), poskytující dech beroucí panoramatický výhled na širé moře a okolí. Naše cesta poté povede k ústí řeky, kde se v údolí nachází město Ribeira Brava a dále projdeme kouzelnou stezkou průsmykem směrem k náhorní plošině Paul da Serra (1400 m. n. m.). V neposlední řadě prozkoumáme turisticky velice oblíbenou vesničku Porto Moniz, unikátní několika přírodními vulkanickými bazény, vytvořenými pozůstatky útesů a lávovými kameny. Bazény se svou křišťálově čistou vodou lákají k osvěžení a koupání. V této oblasti nás také čeká obědová pauza. Po obědě se vydáme k severnímu pobřeží, k jedné z nejkrásnějších pláží Madeiry – Seixal s černým lávovým pískem. Zastavíme se také u vesnice Sao Vicente, která nabízí atraktivní komplex jeskyní lávového původu. Při zpáteční cestě projedeme krásná zelená údolí Encumeada a Serra de Agua.

Den 6.
Volný den pro Váš osobní program, který lze také využít pro další treky či výlety. / Se zájemci je možné absolvovat pěší výlet do sousední rybářské vesnice Camara de Lobos, kterou lze spojit s návštěvou portugalského vinného sklepa HENRIQUES & HENRIQUES.

Den 7.
Sopečná činnost, která Madeiru v dávné minulosti formovala, zde vytvořila dílo nevšední krásy. Tento den si jedno veledílo prohlédneme, vyšlápneme nejvyšší horu Pico Ruivo! Začneme na místě Pico do Arieira, což je nejen pěkná vyhlídka, ale náš výchozí bod pro túru na velehoru Madeiry. Celý den budeme v srdci krásné přírody. Na závěr dne navštívíme vesnici Santana známou svými malebnými trojuhelníkovými lidovými domečky Casas de Colmos, krytými doškovou střechou. 

Den 8.
Volný den pro Váš osobní program, který lze také využít pro další treky či výlety – vyhlídková plavba za delfíny a velrybami, celodenní výlet na ostrov Porto Santo.

Den 9.
Odjezdový den. Po snídani následují transfery na letiště dle odletových časů (pokoj je třeba vyklidit do 12hod).

rozšíření o 2 dny navíc:
+ Den 10. Volný den pro osobní program, který lze také využít pro další treky či výlety.
+ Den 11. Odjezdový den

Cena se odvíjí od programu a ceny letenky.

Zaujala Vás tato dovolená na Madeiře? Rádi byste se cesty zúčastnili? Máte doplňující dotazy? Neváhejte nás kontaktovat níže či na tel. 737 575 688 nebo emailem adela@essenceforlife.cz

2285 Zobrazení

0/5 Hodnocení